€39.95
De vraag naar een betrouwbare Coronatest wordt steeds groter. Niet alleen om te weten of u op dit moment besmet bent, maar ook of u dit al eerder bent geweest. In dat laatste geval kan How Are You Diagnostics uitkomst bieden. Wij bieden namelijk een zelfafnametest voor Corona antistoffen aan. Bij deze test neemt u bloed bij uzelf af, waarna ons laboratorium onderzoekt of er antistoffen voor Corona aanwezig zijn. Zo weet u – anoniem en snel – of u ooit met het virus besmet bent geweest.
Let wel: ervaart u op dit moment één of meerdere symptomen van het nieuwe Coronavirus? Bestel dan niet onze zelfafnametest voor Corona, maar bel direct naar 0800-1202. In dat geval kunt u bij de GGD een afspraak voor een andere (rtPCR) Coronatest in laten plannen.
Het ziektebeeld van Corona (Covid 19) kan van mens tot mens verschillen. Waar sommige patiënten geen symptomen ervaren, belanden anderen op de IC en kunnen zij overlijden aan de infectie. Een veelgestelde vraag is dan ook: heb ik Corona – of: het Coronavirus – gehad? Het laten aanvragen van een Coronatest is aan te raden, wanneer er sprake is (geweest) van de hieronder genoemde klachten.
Let wel: ervaart u op dit moment één of meerdere symptomen van het nieuwe Coronavirus? Bestel dan niet onze zelfafnametest voor Corona, maar bel direct naar 0800-1202. In dat geval kunt u bij de GGD een afspraak voor een andere (rtPCR) Coronatest in laten plannen.
Welke symptomen een patiënt met Corona precies ervaart, verschilt per persoon. Het kan dan ook lastig zijn om te bepalen of u een Coronatest moet laten doen. Wij raden u aan om u altijd op Corona te laten testen, wanneer u een van de volgende klachten bij uzelf herkent:
Heeft u last van benauwdheid en/of koorts (boven de 38 graden) of voelt u zich steeds zieker? Bel dan direct de huisarts of de huisartsenpost.
Wanneer u op dit moment symptomen van Corona ervaart, raden wij u aan om een PCR-Coronatest te doen. Maak direct een afspraak door hier te klikken.
Misschien loopt u al een tijdje met de volgende vraag: ‘Heb ik Corona (gehad)?’ U bent dan ook op zoek naar een goede, professioneel geverifieerde Coronatest. In de medische wereld zijn er twee ontwikkeld: de PCR-test en de serologische test voor Corona. Uw situatie bepaalt welke u moet gebruiken.
De meest bekende test voor Corona is de PCR-test (afkorting van: Polymerase Chain Reaction). Deze variant test of iemand – op moment van afname – met het Coronavirus besmet is. Er wordt bij deze Coronatest een wattenstaafje ver achter in de neus en keel ingebracht. Het afgenomen materiaal wordt vervolgens geanalyseerd om te kijken of het Coronavirus aanwezig is.
Naast de PCR-test is er ook een andere Coronatest op de markt. Hiermee kunt u testen of u in het verleden Corona heeft gehad. Dit wordt ook wel een serologische test voor Corona genoemd. Met deze bloedtest wordt dus onderzocht of u ooit besmet bent geweest met Corona door op zoek te gaan naar antistoffen. In het geval van onze zelfafnametest neemt u het bloed zelf af, waarna ons laboratorium het monster test op antistoffen voor Corona (IgA en IgG).
Een serologische test kan alleen worden afgenomen, wanneer u niet meer in de zogenoemde ‘incubatietijd’ van de infectie bent. Bestel onze zelfafnametest voor Corona daarom alleen wanneer u al langere tijd geen klachten heeft gehad: zeker 2-3 weken. Is dit niet het geval? Neem dan contact op met het landelijke telefoonnummer voor advies.
Niets is u meer waard dan uw eigen gezondheid. Toch is de stap naar een zorgverlener soms net iets te groot. U vindt het bezoek zelf vervelend of blijft liever anoniem. Voor deze groep mensen heeft How Are You Diagnostics een zelfafnametest ontwikkeld. Waaronder onze Coronatest. U vindt deze in onze webshop.
Heeft u een vraag over onze Coronatest of wilt u meer weten over de organisatie? Bekijk dan zeker onze veelgestelde vragen.
Vraagt u zich af of u in het verleden met Corona besmet bent geweest? Dan is de keuze voor een zelfafnametest van How Are You Diagnostics snel gemaakt. Deze Coronatest biedt u namelijk de volgende voordelen:
Bestelt u bij ons de zelfafnametest voor Corona? Dan ontvangt u per post de volgende materialen:
De verzending en retourzending gebeurt in een speciale verpakking. Maak daarom altijd gebruik van onze retourenvelop. Deze kunt u gerust aan de bezorger van PostNL meegeven. Zij mogen namelijk medische post – en dus ook uw Coronatest – vervoeren.
Het zelf afnemen van onze Coronatest is redelijk simpel. Het is echter belangrijk dat u dit op de juiste manier doet. Om een ongeldige test te voorkomen, ondersteunen wij u graag bij iedere stap. Na de aanschaf van onze zelftest voor Corona, ziet het proces er als volgt uit:
Meer en meer mensen stellen zichzelf de volgende vraag: heb ik Corona gehad? Omdat de symptomen mild kunnen zijn geweest, kiest men er steeds vaker voor om een Coronatest te laten doen. Dit om te achterhalen of de klachten aan Corona gerelateerd zijn geweest. Met How Are You Diagnostics kunt u dit ook thuis doen door onze zelftest voor Corona te kopen. Hiermee neemt u zelf een monster af, waarna ons laboratorium dit voor u onderzoekt. De kosten van onze Coronatest bedragen € 39,95 (exclusief verzendkosten).
Vul bij vragen gerust ons contactformulier in of bel naar 0320-748701. Wanneer gaat u onze Coronatest afnemen?
Bij het nieuwe Coronavirus moet het ‘aangeleerde afweersysteem’ nog opgebouwd worden en weten we nog niet precies hoe dit aangeleerde afweersysteem zich gedraagt. Het kan ook zo zijn dat er nu na een infectie soms lage antistofconcentraties gemeten worden, maar dat bij een 2de infectie met het Coronavirus die concentraties snel omhoog gaan en ons beschermen. Dat weten we ook nog niet.
Figuur: tijdsverloop tussen contact met het Coronavirus en de antistofproductie
Figuur: voorbeeld van 96-wells plaat met positieve- (gele kleur) en negatieve resultaten
Binnen How Are You Diagnostics werken we volgens de NEN - ISO 15189. Dat maakt dat wij naast het gebruik en toepassen van literatuur gegevens, de gegevens van de leverancier ook een eigen verificatie hebben uitgevoerd binnen ons laboratorium. Daarvoor hebben we referentiemonsters getest waarvan de resultaten vooraf bekend waren. De resultaten van die verificatie waren dusdanig dat in onze handen en in onze setting de uitvoering van de ELISA kwalitatief geborgd is.
Tabel: diverse combinaties aan uitslagen met daarbij een toelichting over de betekenis van het resultaat.
lgG antistoffen | lgA antistoffen | Toelichting |
---|---|---|
Negatief | Negatief | Bij u zijn geen antistoffen tegen het nieuwe Coronavirus (SARS-CoV-2) aangetoond. Op grond van deze serologische uitslagen (is dus geen PCR!) kan het zijn dat u zich in de vroege fase van de infectie bevindt en nog geen antistoffen heeft gemaakt. Ons advies is: dit onderzoek over 2 à 3 weken nog eens te herhalen. |
Is iemand na die 2 à 3 weken nog steeds serologisch negatief dan: ook in het tweede bloedmonster zijn geen antistoffen tegen SARS-CoV-2 aangetoond. Dat kan betekenen dat u geen contact heeft gehad met het virus. Maar ook dat u, ondanks contact met het virus, geen antistoffen heeft gemaakt. | ||
Positief | Positief | Bij u zijn zowel lgG als lgA antistoffen tegen SARS-CoV-2 aangetoond. Dat kan meerdere betekenissen hebben. 1) U bent serologisch in de herstelfase van de virusinfectie terecht gekomen of 2) U heeft een SARS-CoV-2 infectie doorgemaakt in het (recente-) verleden. |
Positief | Negatief | Bij u zijn lgG antistoffen tegen SARS-CoV-2 aangetoond. Dat betekent dat u in het verleden een virusinfectie heeft doorgemaakt. |
Negatief | Positief | Bij u zijn in het laboratorium lgA antistoffen tegen het nieuwe Coronavirus (SARS-CoV-2) aangetoond. Hier kunnen we nog geen conclusie aan verbinden. Als u de afgelopen 3 weken geen klachten hebt gehad van de luchtwegen dan is dit een aspecifieke respons van uw afweersysteem. Heeft u wel klachten gehad, die zouden kunnen passen bij een infectie met het nieuwe Coronavirus dan adviseren we u om over 2 à 3 weken het onderzoek nog eens te herhalen. Mocht u nu klachten hebben, die passen bij een infectie met SARS-CoV-2, dan adviseren we u 0800-1202 te bellen of contact te zoeken met uw huisarts. |